Akademia Beauxbatons

Go down

Akademia Beauxbatons

Pisanie by Mistrz Gry on Pią Sty 27, 2012 11:33 pmBeauxbatons to jedna z najstarszych i najlepszych szkół magii na świecie. Druga największa szkoła magii w Europie, zaraz po Hogwarcie, zrzeszająca uczniów nie tylko pochodzenia francuskiego, ale i szwedzkiego, belgijskiego. Ten dumny i szlachetny instytut pielęgnuje tradycję i wartości. Dobra... Koniec tego ściemniania! Tutaj nic nie jest takie, jak się wydaje...

→ INFORMACJE OGÓLNE
Atmosfera Beauxbatons jest nieco lżejsza niż w pozostałych szkołach magii. Program nauczania ukierunkowany jest bardziej na kulturę. Studenci zapoznają się z muzyką, sztukami pięknymi i pisaniem, a także jak podchodzić do konfliktów bardziej dyplomatycznie, a nie bezpośrednio za pomocą klątw lub innych destrukcyjnych czarów. Beauxbatons wspiera wszystkie formy nauki, nie zawsze skoncentrowane na tych, do których potrzebna jest różdżka. Oficjalnie Beauxbatons ma bardzo przyjazny i gościnny stosunek, choć studenci innych szkół często niewłaściwie interpretują ich dumę, określając ich mianem snobów.
Pomimo studentów pochodzących z innych krajów urzędowym językiem jest francuski, używany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz klasy. W Beauxbatons nauczyciele kładą na to duży nacisk, a używanie innych języków uważane jest jako obraźliwe i niestosowne. Należy komunikować się w języku powszechnie znanym wszystkim. Instytut dumnie wspiera francuskie obyczaje i tradycję, a uczniowie często czują silną więź z francuską kulturą i językiem, niezależnie od tego, skąd pochodzą. Jednak nie zmienia to faktu, że zachęca się ich do poznania innych kultur i języków w celu promowania większego poziomu zrozumienia między sąsiadami.
Podobnie jak pozostałe dwie wielkie szkoły w Europie, Beauxbatons podzielony jest na różne domy studenckie: Papillonlisse, Bellefeuille i Ombrelune, z czego każdy z nich ma po jednym prefekcie obu płci, oraz Prefekta Naczelnego, zwanego potocznie Mousquetaire (muszkieter). Ogólnie rzecz biorąc domy zachowują równowagę w liczbie chłopców i dziewcząt. Każdego roku domy rywalizują o Puchar Domów. Punkty przyznawane są za uczestnictwo w lekcjach i zajęciach dodatkowych - szczególnie Quiddicha. Dom z największą ilością punktów wygrywa.

→ ZAMEK I JEGO LOKALIZACJA
Piękny pałac Beauxbatons ulokowany jest nad brzegiem Morza Śródziemnego, na południowy wschód om Marsylii, u podnóża Alp. Ponieważ szkoła znajduje się tak daleko na południe, nie grożą im szczególnie mroźne zimy. Przez większość roku uczniowie noszą lekkie szaty. Podczas dni chłodniejszych niż zwykle zakładają ciepłe szaty. Średnia temperatura to około 15 stopni Celsjusza, od czasu do czasu temperatura może dochodzić do 25° C w lecie, zimą spadając do -1° C. Najczęściej pada od listopada do stycznia.
Akademia jest ukryta przed oczami mugoli za pomocą silnych zaklęć i uroków. Pałac jest w stylu barokowym, z dużą ilością zdobień wewnątrz i na zewnątrz. Cały zamek daje wrażenie niesamowicie lekkiego, bajkowego, co nie byłoby zapewne do osiągnięcia bez magii. Zamek ma sześć pięter, z czego klasy znajdują się na piętrach od dwa do sześć. Piętro pierwsze w całości poświęcone jest na obszerną bibliotekę. Jest również wiele wież, nie koniecznie oddanych do użytku.
Zamek stoi obecnie na trawnikach, które prowadzą w dół na plażę. Za zamkiem ciągną się przepiękne, bajkowe sady ogrody, w których znajdują się niemalże wszystkie kwiaty świata. Największy z nich to Różany Ogród, ulokowany tuż u stóp zamku. Niedaleko tajnego wyjścia z kuchni znajduje się ogród z ziołami i przyprawami. Ich intensywny zapach roznosi się na dalekie dystanse. W parku znajduje się wiele szlaków, odpowiednich do spacerów czy jazdy konnej. Przez teren szkoły przepływa również rzeka, uchodząca do morza wielkim wodospadem z klifu. Gdzieś w pobliżu znajduje się stadnina koni, a uczniowie mają pełen dostęp do tych zwierząt. Jest również kilka boksów pustych, na wypadek, gdyby któryś z nich przywiózł do zamku swojego konia.avatar
Mistrz Gry
ADMIN


http://beauxbatons.soglam.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach