Domy

Go down

Domy

Pisanie by Mistrz Gry on Czw Sty 26, 2012 12:04 am"Into my House I shall bring
Students that savour the scent of Spring
Things that grow, one and all
Watching the seasons turn and fall
In knowledge mine will also abound
And all will heed the forest’s sound
Nose in book, hands in earth
Mind and body combine for great worth."

Studenci, którzy należą do tego domu są silnie związani z przyrodą, są ludźmi odważnymi i lojalnymi wobec wszystkiego, co im drogie. Jak mało kto są opiekuńczy i wrażliwi na potrzeby ludzi wokół nich, twardo stąpają po ziemi i są inteligentni. Ponad wszystko cenią sobie rodzinę i przyjaciół, na drugi tor spychając rzeczy materialne.
Na ogół czują silną więź z naturą, są opiekuńczy i dobrzy dla zwierząt, żyją w zgodzie z florą i fauną. Cechuje ich silna empatia i wiedzą, jak zachować się w danym momencie. Są realistami na wskroś, niewiele poświęcają na marzenia, i dobrze wykonują powierzone im zadania. Wolą zajęcia wymagające aktywności fizycznej niż logicznego myślenia.

"Into my house the others I shall keep
Those whose knowledge is different and deep
Purer blood is key, but more can bring
Sharp intellect and utter cunning
The ends justify the means they use
And will not tolerate those who lose
Cold in heart, colder in soul
Into my house the different may go."

Studenci tego domu są często tymi, których mottem jest "cel uświęca środki". Potrafią zmanipulować człowieka, są przebiegli. Zazwyczaj chłodni i opanowani, całkowicie sprzeczni z irracjonalnymi postępkami i ludźmi, którzy zawsze oczekują czegoś w zamian. Podejmują logiczne i przemyślane decyzje, choć nie brakuje im temperamentu. Często interesują się bardziej pokręconymi zajęciami, tak jak na przykład eliksiry czy literatura, choć nie pomijają innych.
Ombrelunczycy rzadką utożsamiają się ze swoimi emocjami, nie lubią, kiedy wykorzystuje się je przeciwko nim. Są najbardziej ambitnymi z uczniów. Uporządkowani, logiczni i inteligentni. Ciekawi ich świat i zawiłości z nim związane. Studenci tego domu często dążą do władzy i doskonałości bardziej niż inni, we wszystkim, w czym się tylko da.

"For those whose heart is with their friends
Who believe that love will always mend
Artists true with hearts so pure
In my house they can be sure
With maturity beyond their years
Their fellows share their inner tears
Kindest souls are taken in
Dedicated, thoughtful, all herein."

Studenci przydzielani do tego domu są naturalnie uzdolnieni w dziedzinie sztuki. Na ogól są mili dla innych, żyją w zgodzie i są dość łagodnymi duszami. Niektórzy rezydenci tego domu mają tendencję do lekkości konwersacji i lubią towarzystwo, choć są bardzo nieprzewidywalni i spontaniczni. Są cenieni za dojrzałość umysłu niezależnie od klasy. Są miłośnikami pięknego umysłu i ciała, dążąc do poprawy estetyki życia.
Studenci Papillonlisse są często marzycielami, beznadziejnymi romantykami, którzy chcą zmienić świat na lepsze według swoich ideałów, siejąc miłość. Często nie widzą rzeczy takimi, jakimi są, ponieważ odbierają rzeczywistość sercem, a nie umysłem. Nastawieni pozytywnie do świata, uczą się być lepszym człowiekiem, a nie opierają się na gromadzeniu wiedzy. Mogą być zamknięci w sobie i koncentrować się na wewnętrznym stanie ducha. Są bardzo emocjonalni, przynoszą ze sobą silne uczucia i angażują się w swoją pracę.


-------------------------------------------------
Uwaga! Nie każdy uczeń musi być dokładne taki, jak w opisie domów. Są to jedynie ogólne wskazania. Różnorodność jak najbardziej wskazana!avatar
Mistrz Gry
ADMIN


http://beauxbatons.soglam.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach